Dojazd

Ostatnio dodane artykuły
Popularne artykuły
 
Historia Drukuj
środa, 28 lipca 2010 12:47

Grupa Anonimowych Alkoholików "AA" w Busku-Zdroju powstała w sierpniu 1991 roku. Grupę założyło pięciu trzeźwiejących alkoholików. Byli nimi: Kazik, Edek, Rysiek i Krzysiek. Ich jednym wspólnym celem było przestać pić i w ślad za tym "nieść posłanie alkoholikowi, który wciąż jeszcze cierpi".

Równocześnie z Grupą AA powstała Grupa Al-Anon, której założycielkami były Barbara i Bożena. Grupy swoje pierwsze kroki stawiały w Przychodni Rejonowej przy ul. Sądowej, gdzie przez około 1

roku w naszej Wspólnocie spotykało się kilkadziesiąt osób. Po wielu komplikacjach z lokalem w Przychodni nasze spotkania odbywały się w budynku Urzędu Rejonowego przy Al. Mickiewicza.

Po nieustannej walce o lokal, w końcu otrzymaliśmy pomieszczenie w budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Różanej.

vcv vc

Potem Grupa przeniosła się do "DOMKU" na os. Kościuszki, następnie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a ostatecznie do Domu Harcerza przy ul. Bohaterów Westerplatte 4, gdzie spotykamy się do dzisiaj.

dh

Buski Ośrodek Trzeźwości został zarejestrowany jako STOWARZYSZENIE w sierpniu 1993 roku.

Od 2003 roku, należymy do Regionalnego Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w Kielcach, a co za tym idzie, także do Polskiej Rady Ruchu Abstynenckiego.

W listopadzie 2005 roku Buski Ośrodek Trzeźwości został zarejestrowany jako organizacja pożytku publicznego.

W dniu 31 lipca 2019 r została zarejestrowana nowa nazwa Stowarzyszenia - Buski Ośrodek Terapii i Profilaktyki Uzależnień. Siedziba Ośrodka mieści się w Pawilonie nr 9 na oś Sikorskiego w Busku - Zdroju.

Poprawiony: poniedziałek, 26 sierpnia 2019 10:13
 
Zabawa Choinkowa Drukuj
piątek, 22 stycznia 2016 12:31

 

logo1

 

 

Buski Osrodek Trzeźwości "Zdrój"

 

 

serdecznie zaprasza na

 

 

TANECZNĄ ZABAWĘ

 

 

 

 

CHOINKOWĄ

 

 

która odbędzie się w dn. 24 stycznia 2016 r. o godz. 15:00

 

 

w Buskim Ośrodku Trzeźwości "Zdrój"

 

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

mikolaj-choinka45

 

 

 

Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2016 12:51